LAUDELE DOMNULUI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LAUDELE DOMNULUI

Muzica crestina, versete Biblice, discutii libere
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Lucrurile nu sunt intotdeauna cum par a fi..

In jos 
AutorMesaj
valentin
Admin
Admin



Mesaje : 123
Data de inscriere : 19/02/2011
Varsta : 42
Localizare : BREAZA-Prahova

Lucrurile nu sunt intotdeauna cum par a fi.. Empty
MesajSubiect: Lucrurile nu sunt intotdeauna cum par a fi..   Lucrurile nu sunt intotdeauna cum par a fi.. EmptyLun Iun 13, 2011 2:45 pm

Doi ingeri calatori s-au oprit sa-si petreaca noaptea in casa unei familii instarite.Familia a fost rea si a refuzat sa-I lase pe ingeri sa innopteze in camera de oaspeti insa le-au oferit o camera la subsol.In timp ce ei isi faceau paturile, ingerul cel batran a vazut o gaura in perete si a reparat-o imediat.Cand ingerul cel tanar l-a intrebat de ce, celalalt inger i-a raspuns:

“LUCRURILE NU SUNT INTOTDEAUNA CUM PAR A FI.”

In noaptea urmatoare ingeri au ajuns sa se odihneasca intr-un loc foarte sarac, dar foarte ospitalier, taran ce locuia impreuna cu sotia lui. Dup ace au impartit cu ei putina mancare ce o aveau, ei i-au lasat pe ingeri sa doarma in patul lor, unde se putea odihni in voie. Cand s-au tre zit a doua zi ingeri i-au lasat pe taran sip e sotia lui plangand.Singura lor vaca al carui lapte era singura lor venit, murise pe camp.

Ingerul cel tanar s-a infuriate si l-a intrebat pe cel batran, cum se poate un asemenea lucru?

“Primul om avea tot si totusi l-ai ajutat.” a spus el…

“A doua familie avea atat de putin dar era in stare sa imparta totul sit u i-ai lasat vaca sa moara.”

“LUCRURILE NU SUNT INTOTDEAUNA CUM PAR A FI,” i-a raspuns ingerul cel batran..”Cand am stat in subsol am observat ca in gaura din perete avea depozitat aur.De vreme ce stapanul era atat de lacom si era incapabil sa-si imparta bogatia cu altcineva, am astupat zidul ca sa nu o gaseasca.”

“Noaptea trecuta cand am dorm,it in patul familie de tarani ingerul morti a venit dupa sotia lui.I-am dat in schimb vaca. LUCRURILE NU SUNT INTOTDEAUNA CUM PAR A FI.

Daca ai credinta, e nevoie doar sa crezi ca orice intamplare este spre avantajul tau.S-ar putea sa nu sti pana foarte tarziu…
Sus In jos
https://crestin.forumgratuit.ro
 
Lucrurile nu sunt intotdeauna cum par a fi..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LAUDELE DOMNULUI :: Laudele Domnului :: Discutii libere-
Mergi direct la: