LAUDELE DOMNULUI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LAUDELE DOMNULUI

Muzica crestina, versete Biblice, discutii libere
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In numele dragostei ...

In jos 
AutorMesaj
valentin
Admin
Admin



Mesaje : 123
Data de inscriere : 19/02/2011
Varsta : 42
Localizare : BREAZA-Prahova

In numele dragostei ... Empty
MesajSubiect: In numele dragostei ...   In numele dragostei ... EmptyLun Iun 13, 2011 2:09 pm

IN NUMELE DRAGOSTEI

Am creat acest blog, gandindu’ma la cei care:

- l’au refuzat pe Hristos;

- sunt pe punctul de a o face;

- nu Il cunosc cat de minunat este El

Vreau sa precizez ca acum cateva zile am accesat mai multe profiluri de pe acest site. Si m’am intristat.


De ce?

Multe persoane au incetat sa se mai logheze pe acest site in urma cu mai mult de 70 de zile…altii chiar un an. Poate au gasit ceea ce ei considera ca au nevoie in alta parte… Daca eu m’am intristat, ganditi’va cat de trist e Domnul? Eu ma rog ca El sa bata in continuare la inimile lor, si sa ne protejeze de primejdii, sa ne dea tot ce avem nevoie pentru a continua drumul cu El, pentru a ne bucura alaturi de El atat aici, cat si in vesnicii…

Dar ce facem noi in privinta asta...?

Cum ii ajutam noi in reintoarcerea lor la Isus?

Eu…in speranta ca se vor intoarce candva si vor vizita site’ul am creat acest blog, pentru ei ca vizitatori, dar in caz ca vor accesa site’ul ca si membrii, le’am trimis un mesaj.

Va rog pe voi cei care va aflati pe acest site:

Sa indrazniti sa va spuneti parerea fara timiditate si fara retineri, si daca considerati ca este bine haideti sa colaboram. Astept propunerile dumneavoastra… Va rog, haideti sa facem ceva impreuna ca sa ii salvam. Stiu ca Dumnezeu spune clar “Să nu daţi câinilor lucrurile sfinte, şi să nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare, şi să se întoarcă să vă rupă. “ (Matei 7:6), dar daca ar fi printe ei persoana care o iubim cel mai mult de pe acest pamant, am abandona lupta? Noi nu cunoastem stadiul in care au ajuns. Judecata Ii apartine lui Dumnezeu. El cunoaste situatiile si circumstantele… Poate ca intr’o zi se vor intoarce, poate…isi vor da seama ce au pierdut.

De ce

sa avem mustrari de constiinta in viitor ca nu am facut nimic,

cand ACUM putem face ceva.

Nu uitati ca El ne iubeste…si ne asteapta (Ioan 3:16) ,

Dar… viata e scurta, si nu se stie clipa cand flacara vietii se va stinge.

El vrea sa fie alaturi de noi in probleme noastre pe acest pamant si sa ne bucuram cu El si in vesnicii.
***
Va rog, in numele dragostei Sale, sa nu Il respingem…

"Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste imposibilul"
*******
Sus In jos
https://crestin.forumgratuit.ro
 
In numele dragostei ...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cantece Crestine

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LAUDELE DOMNULUI :: Laudele Domnului :: Discutii libere-
Mergi direct la: